„Nie troszcz się o dzień jutrzejszy, myśl raczej, by dzień dzisiejszy dobrze przeżyć”

Czasem siedzę, myślę i analizuję wydarzenia ze swojej przeszłości. Zastanawiam się co by było gdybym postąpiła inaczej, gdybym podjęła inną decyzję lub gdybym wyszla z domu 5 minut później. Czy dalszy bieg wydarzeń nadal byłby taki sam czy jednak byłoby inaczej. Czy byłabym tym samym człowiekiem i czy spotkałabym tych samych ludzi. 

Czasem siedzę, myślę i planuję różne rzeczy na jutro, pojutrze, czy za tydzień. Planuję wyjazd, pracę czy też zakupy. Czasem martwię się jakimś wydarzeniem, które za jakiś czas się wydarzy, czasem zwyczajnie przejmuję się tym, że jutro muszę iść do pracy, a za kilka dni mam do oddania ważny projekt i jak sobie z tym poradzę.

Oprócz tego, że wszystkie te wydarzenia kojarzą się z czymś negatywnym, to dotyczą one albo tego co było, albo tego co będzie. Nie ma tutaj miejsca na teraźniejszość, na chwilę obecną. 
Marnuję czas, bo poświęcam go na coś, co w tym momencie nie ma żadnego znaczenia. Zaprzątam sobie głowę myślami, które w niczym w chwili obecnej nie pomagają, tylko marnują mój czas. Psuję sobie nastrój myśląc o negatywnych rzeczach, a powinnam skupić się na tym co jest tu i teraz. Powinnam korzystać z każdej miłej chwili, która może dać mi chociaż odrobinę szczęścia czy radości. Po co psuję sobie nastrój i myślę o tym, że jutro będę miała ciężki dzień z nowymi projektami do zrealizowania, skoro teraz jest ciepły słoneczny dzień,  siedzę sobie na tarasie i popijam zimnego Radlerka? Naprawdę nie tędy droga : )

Zatem żyjmy chwilą, i to tą pozytywną, tą, która dodaje nam energii i sprawia, że zwyczajnie nam się chce. 

Jak powiedział Św. Franciszek Salezy: 
„Nie troszcz się o dzień jutrzejszy, myśl raczej, by dzień dzisiejszy dobrze przeżyć”

2 uwagi do wpisu “„Nie troszcz się o dzień jutrzejszy, myśl raczej, by dzień dzisiejszy dobrze przeżyć”

  1. Swięte słowa.!

    Jestem tu nowa, czytam po kolei od poczatku bloga, więc jakiś głebszy komentarz zostawię pewnie po ukonczeniu lektury. Ale tu musiałam napisać… ŚWIETE SŁOWA. Warto skupiać sie na tym co tu i teraz i cieszyc sie z malych rzeczy, w chwilach oczekiwania i tesknoty za tymi duzymi.. 😉

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s