Kiedy podejmować ważne decyzje?

Ktoś kiedyś powiedział mi, że nie powinno się podejmować ważnych decyzji ani wtedy, kiedy jest bardzo dobrze, ani kiedy jest bardzo źle. I przyznaję, że to jest całkowicie prawdziwe.

W obu przypadkach rzeczywistość w naszych oczach jest trochę przekłamana, co faktycznie może spowodować podjęcie decyzji zbyt pochopnie. 

Kiedy w naszym życiu bardzo dobrze nam się wiedzie, widzimy wszystko w kolorowych barwach, jesteśmy pozytywnie nastawieni i w przypływie dobrych emocji bardziej skłonni do podejmowania wyzwań czy wprowadzania nowych zmian, które potem mogą okazać się nie do końca dokładnie przemyślane. 

Z kolei gdy mamy słabsze momenty i gdy jest nam źle, podchodzimy do życia bardziej pesymistycznie. Jesteśmy negatywnie nastawieni do życia, łatwiej się zniechęcamy i przede wszystkim jesteśmy bardziej skłonni do podjęcia nieprzemyślanej i zbyt pochopnej decyzji. Często też podejmiemy decyzje na siłę, aby koniecznie i szybko zmienić coś na lepsze, aby lepiej się poczuć. 

Naprawdę nie wiem jak to działa, ale potwierdzam to swoim własnym doświadczeniem, że u kobiet chyba najczęstszym przypadkiem podejmowania decyzji, w momentach kiedy „jest źle” jest zmiana fryzury – zmiana koloru, zmiana długości. Zmiana w wyglądzie wzbudza w nas, kobietach, takie utwierdzenie w przekonaniu, że jesteśmy już inne, odmienione. Stary kolor to stare doświadczenia i wspomnienia, które pokrywane są nowym i świeżym kolorem. Długie, zniszczone i nasiąknięte goryczą i złymi przeżyciami włosy zostają ścięte i wyrzucone. Nowy wygląd zapewnia nam świeżość, dodaje nam nową energię i sprawia, że jakimś magicznym sposobem mamy siłę, aby zmieniać swoje życie.

Zmieniać na lepsze : )

2 uwagi do wpisu “Kiedy podejmować ważne decyzje?

  1. Ja pierwszy raz w zyciu sciełam i pomalowałam włosy po ślubie! Będąc jak najbadziej szczesliwą 😀 Tylko chyba w to małżeństwo chciałam wejść z przytupem i jakas zmianą, no w naszym zyciu codziennym nie zmieniło sie za wiele, bo juz ponad 2 lata mieszkalismy razem… heh 😀

    Polubienie

    1. Może faktycznie miałaś w podświadomości jakiś ukryty zamiar tego przytupu 🙂 Ja naprawdę już niejednokrotnie zmieniałam coś na głowie jak tylko chciałam coś zmienić w sobie lub w swoim życiu 🙂

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s