Niepłodne pary są bohaterami!

 

„Ludzie często nie rozumieją, czym tak naprawdę jest niepłodność. Nie wiedzą, co czują pary, które nie mogą same zajść w ciążę. Nie dopuszczają do siebie faktu, że niepłodność jest chorobą i tym bardziej nie są w stanie zrozumieć tych, którzy decydują się na jej leczenie. W konsekwencji pary niemogące zajść w ciążę nie mówią o swoim problemie, wstydzą się go. Zamiast skupić się na leczeniu, dostarczają sobie kolejnych udręk, martwią się, jak ocenią ich bliscy. Otaczają się murem, za którym zostają sami.

Chcemy to zmienić! Chcemy pokazać, jak wielkiej odwagi wymaga walka z niepłodnością. Chcemy docenić determinację i poświęcenie naszych pacjentów. Chcemy pokazać, że jesteśmy z nich dumni!”

To tekst, który jest przedstawiony w powyższym filmie. Na film trafiłam przez przypadek któregoś dnia, kiedy „wertowałam” strony w internecie w poszukiwaniu jakichś  nieistotnych w tym momencie informacji. Nie reklamuję tu absolutnie kliniki Invimed, ponieważ nigdy się w niej nie leczyłam i nie mam żadnej opinii na jej temat. Natomiast zwróciłam uwagę na samą wymowę tego filmu, na fakt problemu przez jaki przechodzą pacjentki i pacjenci leczący się na niepłodność, na podkreślenie ich siły i pokazanie trudności, z jakimi się zmagają. 

Bo faktycznie ci ludzie, czyli my, jesteśmy bohaterami, bo mimo gorszych dni, załamania, smutku, łez, braku akceptacji siebie, depresji, frustracji, desperacji, żalu, pretensji do całego świata i do samych siebie, przygnębienia i kolejnych rozczarowań, potrafimy się podnieść i dalej walczyć o swoje upragnione marzenie.  

Jedna uwaga do wpisu “Niepłodne pary są bohaterami!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s