Negatywny wynik testu – koniec z inseminacją – zaczynamy in vitro?

Test wyszedł negatywny. Druga inseminacja bez efektu. Niestety po raz kolejny nie udało nam się. Za kilkanaście dni kolejna wizyta i planowane kolejne podejście. 

Cały czas w głowie układam sobie plan awaryjny, bo co zrobię jeśli w dalszym ciągu nic nie będzie przynosiło skutku? Jak sobie z tym poradzę i jakie będą moje dalsze poczynania? Nie nastawiam się negatywnie, nie jestem też pesymistką, ale po prostu czuję się pewniej wiedząc, że mam wyjście awaryjne, że cokolwiek by się wydarzyło jest inna opcja, że wiem na czym stoję i wiem co dalej robić, i że nie utknęłabym w czarnym punkcie bez wyjścia w smutku i depresji, a to byłoby najgorszą z możliwych opcji, bo nie jestem w stanie zagwarantować jak by się skończyła.  

Co więc bym zrobiła? Zmieniłabym w końcu pracę i środowisko tak jak chciałam? A może całkowicie bym się przebranżowiła? Nauczyłabym się czegoś nowego i zarabiałabym tym na życie. Może adoptowałabym psa ze schroniska? Nie wiem. Ale wiem na pewno, że na adopcję dziecka nie jestem gotowa emocjonalnie, to chyba jeszcze nie ten etap. Dziecko adoptowane w żadnym wypadku nie może być „środkiem znieczulającym” na moje dolegliwości. To musi być pragnienie i instynkt, a tego jeszcze nie doświadczyłam. 

W głębi serca bardzo wierzę, że któraś próba się powiedzie, ale nie wiem która. Czy to będzie podejście pierwsze do in vitro, piąte czy dwunaste? Na ile takich podejść będę miała siłę? Ludzie wykończeni są już po trzecim podejściu, a ile siły ja w sobie znajdę? Oby jak najwięcej. 

Na chwilę obecną chcemy porozmawiać z lekarzem o przejściu do następnego kroku i rozpoczęciu procedury in vitro. Mamy poczucie, że przy inseminacji marnujemy nasz czas, chcemy działać, iść do przodu. 

Jedna uwaga do wpisu “Negatywny wynik testu – koniec z inseminacją – zaczynamy in vitro?

  1. Głosuję za adopcją kota – ale jak już wiesz, odchowasz dziecię, bo ono z pewnością się pojawi i wtedy głupio będzie szukać na gwałt domu dla kota, bo jednak się nie dogadali. Uda się.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s